Нова лампа HIR2 / 9012 не так багато де використовується, при цьому вважається найяскравішою штатною галогеновою лампою з пластиковою підставкою.

     Виходячи з її рідкості і властивостей, ціна таких ламп вище в кілька разів найпоширеніших, схожих аналогів. Але якщо треба заощадити або поруч немає магазинів з лампами 9012, є рішення! Можна переробити галогенову лампу HB4 або HB3, щоб її можливо було б встановити в лінзу з форматом HIR2.

Для цього треба попрацювати кусачками і / або напилком / надфілем.
  • HB3 / 9005 в HIR2 / 9012 – прибираємо обидва верхніх паза всередині фішки і зайву частину пелюстки (відзначено червоним на фотографії вище).
  • HB4 / 9006 в HIR2 / 9012 – прибираємо зайву частину пелюстки (відзначено червоним на фотографії вище).
Наслідки переробки

Важливо сказати, що галогенові лампи HIR2 / 9012 все-таки за своїми характеристиками вважаються найяскравішими, і при установці ламп HB4 буде присутня втрата яскравості, як мінімум через дві речі:

  • Спеціальне напилення зверху колби лампи HB4 буде перешкоджати кращому розсіюванню світла.
  • Відсутність в лампі HB4/9006 інфрачервоного покриття на внутрішній поверхні колби, призводить до гірших показників освітлення в порівнянні з HIR2.

     У випадку з HB3/9005 основний мінус полягає в підвищеній температурній віддачі ламп. Відбивачі і при штатних 55 Вт вигорають дуже швидко на багатьох машинах, а підвищення на 5 Вт просто прискорить цей процес.

     Крім цього лампи HB3 і HB4 будуть нещільно притискатися в посадочне місце фари через те, що у лампи з цоколем HIR2/9012 центральна пелюстка ширша і довша.